Άνετη νίκη της Τυλίσου απέναντι στα Καμίνια

Με μεγάλη ευκολία κέρδισε η Τύλισος στην έδρα της τα Καμίνια με 3-1 και θα μπορούσε να έχει βάλει και περισσότερα γκολ με τις ευκαιρίες που είχε σε όλο το παιχνίδι. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Μιχάλη Ζουραράκη συνεχίζει τις σερί νίκες στο πρωτάθλημα της Α2. Κορυφαίοι για την Τύλισο ήταν οι Παγκαλάκης, Μανιούδης, Ευριπίδου, Κεφάκης.

Στο 2 φάουλ του Παγκαλάκη δύσκολα απέκρουσε ο Μπαλασάκης.

Στο 7 σέντρα του Βανγκέλι στο δεύτερο δοκάρι και ο Κεφάκης με το στήθος έκανε το 1-0.

Στο 15 φάουλ Παγκαλάκη ο Κεφάκης σκόραρε με κεφαλιά αλλά με υπόδειξη της βοηθού το γκολ ακυρώθηκε σαν οφσάιντ.

Στο 20 ο Μανιούδης βγήκε μόνος με τον Μπαλασάκη αλλά ο τερματοφύλακας του ΑΟΚ κράτησε το 1-0.

Στο 25 ο διαιτητής αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι με την έντονη βροχή και τις καταιγίδες ενώ έριχνε εκείνη τη στιγμή και κοκοσάλι.

Στο 44 από πάσα του Αλεξάκη ο Παπαδάκης σούταρε και ο Γιανναδάκης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κεφάκης από την μικρή περιοχή σούταρε στο δοκάρι, στην συνέχεια κέρδισε πέναλτι ο Παγκαλακης, το εκτέλεσε ο Κεφάκης και έκανε το 2-0.

Στο 51 φάουλ του Παγκαλάκη κεφαλιά του Κεφάκη άουτ.

Στο 52 σουτ του Κεφακη ασθενής απόκρουση του Μπαλασακη και ο Παγκαλάκης έγραψε το 3-0.

Στο 56 ο Γαλανακης με κοντινό σουτ μείωσε σε 3-1.

Στο 62 ο Κεφάκης σε τετ α τετ νικήθηκε από τον Μπαλασακη.

Στο 66 ο Μπαλασάκης έκανε σωτήρια απόκρουση σε σουτ από κοντά του παγκαλάκη.

Τυλισος: Γιανναδάκης, Μυκωνιάτης, Καβάθης, Τζανής, Ευρυπίδου, Μανιαδάκης, Ταβουλαρέας, Μανιούδης, Βανγκέλι, Παγκαλάκης, Κεφάκης.

ΑΟΚ: Μπαλασάκης, Δουκιατζάκης, Σαμαριτάκης, Σερλιδάκης, Φερετζάκης, Αλεξάκης, Γαλανάκης, Παπαδάκης Σ., Κατσαμάνης, Παπαδάκης Ι., Κολλαρετάκης.