Φιλική νίκη της Κ19 του ΟΦΗ επί του Αλμυρού (pics)

Την φιλική νίκη με 3-1 πέτυχε η Κ19 του ΟΦΗ επί του Αλμυρού αποδίδοντας ειδικά στο πρώτο ημίχρονο εξαιρετικό ποδόσφαιρο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμυρός ισορρόπησε το παιχνίδι με τις αλλαγές που έκανε, μείωσε σε 3-1 αλλά δεν κατάφερε να κάνει το κάτι παραπάνω.

Στην πρώτη προσπάθεια ο ΟΦΗ με ενέργεια και αριστερό σουτ ο Λέλεκας άνοιξε το σκορ.

Στο 12 πάλι ο Λέλεκας από πάσα του Αποστολάκη με άψογο πλάσε έγραψε το 2-0 για τον ΟΦΗ.

Στο 15 ο Φαϊτάκης από θέση για γκολ νικήθηκε από τον Χανιωτάκη που έκανε απίστευτη απόκρουση.

Στο 22 ο Φαϊτάκης με εντυπωσιακή ενέργεια και έξοχο πλασέ έκανε το 0-3.

Στο 23 νέα όμορφη προσπάθεια του Λέλεκα αλλά το σουτ από καλή θέση έφυγε άουτ.

Στο 30 από κόρνερ του Φραγκουλάκη κεφαλιά από κοντά του Δαμιανάκη η μπάλα κάπου κόντραρε και βγήκε κόρνερ.

Στο 50 ο Λεόν μέσα από την περιοχή σούταρε και απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.

Στο 54 ο Λεόν έπαιξε φανταστικά το ένα δυο με τον Κεφαλογιάννη και με εκπληκτικό πλασέ μείωσε σε 3-1.

Στο 70 απευθείας φάουλ του Βασιλάκη και φοβερή απόκρουση του Σταυρακάκη.

Συνθέσεις

Αλμυρος: Χανιωτάκης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Ξενοκτιστάκης, Κασαπάκης, Λεόν, Κουράκης, Ντιατά, Γαρεφαλάκης, Ντιονίσιο, Φραγκουλάκης.

Έπαιξαν επίσης: Κανδηλάκης, Απλαδάς, Κεφαλογιάννης Λ., Ζερβός.

Κ19 ΟΦΗ: Σακαλίδης, Σαραντινός, Κορνηλάκης, Γωνιωτάκης, Χνάρης, Βασιλάκης, Λέλεκας, Αποστολάκης, Φαϊτάκης, Μπέκου, Σωμαράκης.

Έπαιξαν επίσης: Χαλκιαδάκης, Μιράσι, Σαλούστρος, Καλαφάτης.