Άνετη νίκη του Μαραθώνα επί της Θερίσου

Μια ακόμα μεγάλη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει ο Μαραθώνας, ο οποίος επικράτησε με 6-1 της Θερίσου για την 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Στην πρώτη μεγάλη φάση του παιχνιδιού η Θέρισος κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 30' όταν μετά από ωραία πάσα ο Κάλλας σούταρε μέσα από την περιοχή και έκανε το 1-0.

Ο Μαραθώνας απάντησε άμεσα με τον Ντάγκινη που ισοφάρισε σε1-1.

Η ανατροπ έγινε πριν βγει το ημίχρονο με τον Ντάγκινη και πάλι να βρίσκει δίχτυα και να κάνει το 1-2 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 55' ο Μαγούλιος κατάφερε να κάνει το 1-3 για τον Μαραθώνα και ο ίδιος παίκτης ξανά σκόραρε για το 1-4.

Ο Σερλιδάκης ήταν αυτός που με δύο προσωπικά του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 1-6.

Συνθέσεις

Θέρισσος: Δομοσίδης, Χιώτης, Πιτσιδιανός, Φραγκιαδάκης, Γεωργιάδης, Κάλλας, Γιακουμάκης, Τουφεξής, Μανιατάκης, Κοκκίνης, Ζγκούρι.

Μαραθώνας: Φθενάκης, Σερλιδάκης, Βρυσοζαχαράκης, Σχοιναράκης, Παπαδομιχελάκης, Μάτσα, Μαργέτας(λ.τ. 30' Μαυροφοράκης(50' Ρογδάκης), Βερτουδάκης, Ντάγκινης, Μαγούλιος, Ρουμπάκης.