Ήττα για τον Αλμυρό την τελευταία αγωνιστική της Γ εθνικής

Σαν αγγαρεία αντιμετώπισε το παιχνίδι με την Αναγέννηση Ιεράπετρας ο Αλμυρός και γνώρισε την ήττα από την ουραγό του πρωταθλήματος με 1-0, χωρίς όμως αυτή η ήττα να έχει αρνητικές συνέπειες για την ομάδα του Γαζίου.

Ο Αλμυρός έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Λεόν δύο φορές και τον Ντιατά αλλά το γκολ το βρήκαν οι γηπεδούχοι στο 45' με τον Φερμίνα να πλασάρει ιδανικά μέσα από την περιοχή για το 1-0.

Στην επανάληψη ο Αλμυρός είχε δύο καλές στιγμές με τον Λεόν στο 47' και το 58' ενώ στο 65' ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το δοκάρι του Τριανταφυλλάκη.

Στο 84' η Αναγέννηση Ιεράπετρας έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα του Μπρούτε.

Η ομάδα του Μανώλη Παπαματθαιάκη συνέχισε να ψάχνει ο γκολ που όμως δεν ήρθε ποτέ.

Αναγέννηση Ιεράπετρας: Τριανταφυλλάκης, Πυθαρούλης, Πρινιανάκης, Μπρούτε, Κούζης, Μερκούρη, Φερμίνα, Γκάμπα, Κλεμένσια, Χατζάκης, Ζαμπετάκης

Αλμυρός: Βλαχάκης, Αγαπάκης(82' Χαϊντίνι), Ξενοκτιστάκης, Ενγκουέμ, Λεόν, Κοιλιάρας Δ., Κασαπάκης(60' Φραγκουλάκης), Μίσκου(60' Κουράκης), Κανδηλάκης, Κοιλιάρας Γ.(60' λ.τ. Μπρέγκνα), Ντιατά(60' Απλαδάς)