Πέρασε εύκολα από τις Μοίρες ο Μαραθώνας

Εύκολο απόγευμα είχε ο Μαραθώνας που αντιμετώπισε τους Νέους μοιρών για την προ τελευταία αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Άγγελου Λυριζτή κέρδισε εύκολα με 6-1 αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 6' ο Μάτσας (0-1) ενώ ο ίδιος παίκτης στο 12 έκανε το 0-2.

στο 20' ο Σερλιδάκης ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη κάνονας το 0-3 για τον Μαραθώνα.

Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Παπαδομιχελάκης που είχε προωθηθεί έκανε το 0-4 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Οι Νέοι Μοιρών μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσαν στο 55' με τον Νικολιδάκη.

Στο 60' ο Ρουμπάκης που δεν μπορούσε να λείπει από τον πίνακα των σκορερ έκανε το 1-5.

Ο ίδιος παίκτης κιόλας με δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το τελικό 1-6 για την ομάδα των Καλεσών.

Συνθέσεις

Νέοι Μοιρών: Φωτάκης, Σφυριδάκης, Περτσέλης, Χριστοδουλάκης, Λενιδάκης, Ζωγραφάκης, Χαραλαμπάκης, Φανουράκης, Γερουκάκης, Ζεάκης, Δασκαλάκης.

Μαραθώνας: Φθενάκης, Κτιστάκης, Σχοιναράκης, Παπαδομιχελάκης, Σταματάκης, Μαγούλιος, Βραχασωτάκης, Σερλιδάκης, Ρουμπάκης, Ρογδάκης (46' Βερτουδάκης), Μάτσα.