O Μαραθώνας σάρωσε με 7-1 την Ρογδιά

Παράσταση για έναν ρόλο στα Καλέσσα όπου ο Μαραθώνας συνέτριψε την Ροδιά με 7-1 .

Η ομάδα των Καλεσσών καθάρισε το μάτς από το πρώτο μισάωρο του αγώνα όταν προηγήθηκε με 4-1 ενώ η Ροδιά έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βαμβουκάκη.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Ο Σχοιναράκης άνοιξε το σκόρ στο 11' , με το Μαραγαυγάκη να ισοφαρίζει σε 1-1 με δυνατό σουτ .

Ο Μαγούλιος στο 23' με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-1 για τους γηπεδούχους

Ο Μηνάς Σταματάκης στο 29' με πέναλτυ έκανε το 3-1 και ο Σερλιδάκης 35' στο λεπτό το 4-1 , ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σε 5-1 με κεφαλιά του ίδιου ποδοσφαιριστή .

Το δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο ακόμη τέρματα με τον Ρουμπάκη στο 43' και στο 65' λεπτό και με τον Βερτουδάκη στο 81΄ φτάνοντας τον δείκτη του σκόρ στο 7-1 που ήταν και το τελικό σκορ .

Μαραθώνας: Φθενάκης, Σχοιναράκης, Κτιστάκης, Βραχασωτάκης, Σταματάκης Μ., Αποστολάκης, Μαγούλιος, Μάτσα, Σερλιδάκης, Παπαδομιχελάκης, Ρουμπάκης Β.

Ροδιά: Μιχαλάκης, Πετούσης Ν., Λειβαδίτης, Βαμβουκάκης, Μαραυγάκης, Παπαδάκης, Ξενίδης, Ντουλάκης, Μαστροβασίλης, Σταματάκης, Λεμονάκης.