Ανώτερος ο Μαραθώνας επιβλήθηκε με 3-2 του Ραύκου

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά για την νίκη ο Μαραθώνας ήταν καλύτερος.

Διπλασίασε τις νίκες του νικώντας με 3-2 τον Ραύκο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στην Β2 κατηγορία της ΕΠΣΗ, μετά το νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στην ΑΕ Κρητών.

Στο 10 λεπτό ήρθε η πρώτη καλή φάση για τον Μαραθώνα με το σούτ του Κάββαλου η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ .

Ανοίγει το σκορ στο 24' σε 1-0 ο Σκουπάκης με κοντινό σούτ για τους γηπεδούχους .

Ενώ δύο λεπτά μετά ο Ραύκος με τον Ερμάλ ισοφαρίζει σε 1-1 με σούτ μέσα από την περιοχή .

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και με κεφαλιά του Λειβαδίτη μετά από κόρνερ να γράφει το 2-1.

Στο 56' ο Ραύκος δεν τα παράτησε και με σούτ του Αναγνωστάκη έξω δεξιά της περιοχής ισοφάρισε σε 2-2 .

Στο 78' ήρθε ο Βραχασωτάκης με σούτ να γράψει το τελικό και νικηφόρο 3-2 .

Οι φιλοξενούμενοι έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία .

Μαραθώνας: Κούκος,Κατσουλάκης,Μανδαλενάκης,Πλατέλας,Βιτσαξάκης,Βραχασωτάκης,Καπανταιδάκης,Λειβαδίτης,Ρουκουνάκης, Σκουπάκης,Τάφα

Ραύκος: Βοριζανάκης,Αναγνωστάκης,Κοσμαδάκης, Μαγκουσάκης, Πλερωνάκης,Αποστολάκης,Κυριακάκης,Μουντράκης, Ξενοκτιστάκης,Ξυπάκης,Ερμάλ