Με ανατροπή ο Ποσειδώνας 2-1 τη Δαμάστα

Μετά από ένα ενδιαφέρον παιγνίδι στο Ατσαλένιο ο Ποσειδώνας κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και να επιβληθεί της Δαμάστας με 2-1.

Στο 19' διαγώνιο σουτ μετά από φάση διάρκειας του Κοζυράκη έφυγε άουτ .

Στο 33' ο Ταμπάκης με δυνατό συρτό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1 για τη Δαμάστα.

Στο Α'ημίχρονο η υπεροχή ήταν μοιρασμένη με τη Δαμάστα να εκμεταλευεται την ευκαιρία που βρήκε με τον Ταμπάκη να χρίζεται σκόρερ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλά στημένοι μέσα στον αγωνιστικό χώρο με το κεντρικό δίδυμο Μαρκάκη-Πεταλάκη να είναι αλάνθαστο.

Ο Ποσειδώνας αν και με τον άνεμο υπέρ του δε μπόρεσε να απειλήσει αφού δεν υπήρχε το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.

Στο 53' φοβερό σουτ του Ασλαματζόγλου έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Ροδουσάκης.

Ο Ντελάκης στο 55' με δεξιοτεχνικό σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε 1-1 για τον Ποσειδώνα.

Στο 87' σε κόρνερ των γηπεδούχων η κοντινή κεφαλιά του Ασλαματζόγλου έφυγε άουτ.

Στο 88' ο Θεοδωράκης με σουτ έξω από την περιοχή αιφνιδίασε το Ροδουσάκη και έκανε το 2-1 για τον Ποσειδώνα.

Ποσειδώνας: Κασσαπάκης,Μαυράκης (78' Μποζατζίδης),Παππάς(81' Δρίτσας) ,Ντελάκης,Βερούσι,Πλατοκούκης(66'Θεοδωράκης), Καπιζιώνης , Ασλαματζίδης,Μαραθιανός,Καουκάκης,Κοζυράκης

Δαμάστα: Ροδουσάκης,Χαραλαμπάκης,Κοκορέλιας(73' Τζουβάρας),Μαρκάκης,Πεταλάκης,Κόκκινος,Ταμπάκης(60' Αποστολάκης),Κουτσοποδιώτης(73' Κοσμάς), Βατσινάς,Κλαπάκης,Στρατηγάκης(60' Ρουμπάκης)