Μεγάλη νίκη της Δαμάστας 2-1 εκτός έδρας με τα Δειλινά

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο η Δαμάστα νίκησε εκτός έδρας τα Δειλινά με 2-1. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη της Δαμάστας που την ανέβασε ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία.

Γεγονός που έχει ακόμα μεγαλύτερη σημασία αν αναλογιστούμε ότι έπαιξε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ταμπάκη.

Στο 12΄ η Δαμάστα άνοιξε το σκόρ όταν από σέντρα του Αποστολάκη ο Ταμπάκης με άψογο πλασέ από πλάγια έκανε το 0-1.

Στο 32' φοβερή ευκαιρία τα Δειλινά για να ισοφαρίσουν όταν από σέντρα του Μήτρου ο Λαυρεντίου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

Στο 36' πάλι από πάσα ασίστ του Μήτρου πλασέ του Λαυρεντίου και φανταστική απόκρουση του Χατζηδάκη.

Στο 42 σέντρα του Κοκορέλια μόνος ανενόχλητος ο Ταμπάκης πλάσαρε στα χέρια του Τζόι.

Στο 44' ο Βατσινάς από καλή θέση σούταρε πάνω σε αμυντικό των Δειλινών.

Στην συνέχεια νέα μεγάλη ευκαιρία για την Δαμάστα όταν από πάσα του Βατσινά ο Ρουμπάκης από κοντά σούταρε άουτ.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο διαιτητής Φώτης Παπαδάκης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον σκόρερ της Δαμάστας Άλκη Ταμπάκη.

Στο 67 ο Βατσινάς με γυριστό σούτ λίγο μέσα από την περιοχή δεν άφησε κανένα περιθώριο στον τερματοφύλακα γράφοντας το 0-2.

Στο 81 ο Πασσάς κέρδισε πέναλτι από τον Κοκορέλια το εκτέλεσε εύστοχα ο Κεφαλούκος και μείωσε σε 1-2.

Δειλινά: Τζόι,Μήτρου,Ρέππας,Χασουράκης,Χεράκης,Κεφαλούκος,Μιχελάκης,Κεφαλούκος, Νικητόπουλος,Πασσάς,Λαυρεντίου,Ταμιωλάκης

Δαμάστα: Χατζηδάκης,Αποστολάκης,Κοκορέλιας,Πεταλάκης,Τσιντάρης, Κλαπάκης,Κόκκινος, Κουτσοποδιώτης,Βατσινάς,Ρουμπάκης,Ταμπάκης