Δεν γλύτωσε την ήττα με 1-0 με το Μαρκό ο Αλμυρός

Το Μαρκό φιλοξένησε τον Αλμυρό στην Αθήνα, νικώντας τον με 1-0, για την 12η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές μονομαχίες, χωρίς αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες, με το 0-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και είχαν την υπεροχή που έγινε γκολ στο 71′ με τον Σουλελέ.

Το Μαρκό με αυτή την νίκη είναι στην πρώτη θέση με 24 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Γαζίου βρέθηκε στην 7η με 17 βαθμούς αντίστοιχα .

Μαρκό: Βουτσελάς, Λαμπρόπουλος, Μουσταφίδης, Τσίκλος, Φουάσης, Χάιδος, Γκεμίσης, Νατσιόπουλος, Βασιλειάδης, Γκίκας, Σουλελές

Αλμυρός: Xανιωτάκης, Αγαπάκης, Θεοδωράκης, Κιουλτζιόπουλος (75′ Βουϊδάκης), Ξενοκτιστάκης, Πατινιώτης, Ενγκουέμ (60′ Φραγκουλάκης), Κοιλιάρας (75′ Αρσενίδης), Πιετζιάκομι, Φυτόπουλος (60′ Μπάσιτς), Κατσικοκέρης