Δεν τα κατάφερε ο Αλμυρός και εκτός έδρας ήττα 2-0 από τον Φωστήρα

Δύσκολος εκτός έδρας αγώνας με τον Φωστήρα ο Αλμυρός στην 16η αγωνιστική του Γ' Ομίλου στον 5ο Όμιλο.

Το πρώτο ημίχρονο ο Φωστήρας είχε την υπεροχή με τον Αλμυρό να δίνει βάρος στην αμυντική του λειτουργία .

Στο 5' μετά από σέντρα σουτ του Φέκκα, ο Χανιωτάκης προλαβαίνει τον Χριστόπουλο και διώχνει σε κόρνερ.

Στο 19' επέλαση του Φέκκα από τα δεξιά, το σουτ του το πιάνει ο Χανιωτάκης.

Στο 26' σε πλεονεκτική θέση για γκόλ ο Χριστόπουλος αστοχεί από κοντά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμυρός χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 53' με τον Κατσικοκέρη από κοντά να πλασάρει και πάνω στην γραμμή να διώχνουν οι αμυντικοί .

Στο 62' κίνηση στο χώρο στο όριο του οφσάιντ ο Χριστόπουλος με διπλή προσπάθεια και απέκρουση σε πρώτη φάση του Χανιωτάκη έγραψε το 1-0 για τον Φωστήρα .

Στο 64' κόκκινη κάρτα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Θεοδωράκη για αντικανονικό μαρκάρισμα .

Στο 87'εκτέλεση κόρνερ για τον Φωστήρα, κεφαλιά του Κρητικού, έπεσε στην δεξιά γωνία του απέκουσε με το χέρι ο Χανιωτάκης και ο διαιτητής που βρισκόταν πίσω από την περιοχή είδε ότι πέρασε η μπάλα την γραμμή και έδειξε σέντρα ,μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους .

Φωστήρας: Φυλακτός,Λώλος,Παπατζίκος,Πεχλιβανίδης,Θεοδωρίδης,Ξενοπανάγος,Πινιώτης, Τσουβαλτσίδης,Φέκκας,Κρητικός,Χριστόπουλος

Αλμυρός: Χανιωτάκης,Αγαπάκης,Θεοδωράκης,Ξενοκτιστάκης,Παγώνης,Πατινιώτης, Ενγκουέμ,Μπάσιτς,Λεόν,Φυτόπουλος,Κατσικοκέρης