Το γύρισε η Δόξα Ηρακλείου με 5-2 με τον Μαραθώνα

Ο Μαραθώνας μπήκε πιο δυνατά στο μάτς και κατάφερε στο 10' με τον Σερλιδάκη με απευθείας εκτέλεση φάουλ γράψει 0-1.

Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι εκμεταλεύτηκαν αδράνεια της άμυνας και με τον Δασκαλάκη ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Μαραθώνας στην συνέχεια με τον Τσαγκαράκη στο 47' με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα το 1-2.

Το επόμενο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για το Μαραθώνα καθώς δέχτηκε τρία γκόλ σε οχτώ λεπτά.

Στο 51' με τον Μπιγικάκη που ισοφάρισε σε 2-2,στο 55' με τον Καρακωνσταντάκη για το 3-2 και στο 59΄για το 4-2 με τον Ορφανουδάκη .

Tο τελικό 5-2 διαμόρφωσε στο 79' ο Κεβάνι και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο .

Δόξα: ΝτάγκινηςΧ,Ντάγκινης,Μαγουλάκης,Παντζαρίδης,Παχυγιαννάκης,Δασκαλάκης,Καρακωνσταντάκης, Ματαλιωτάκης,Παπάζογλου,Μπιγικάκης,Ορφανουδάκης

Μαραθώνας: Κούκος,Βιδοζαχαράκης,Κακαβάς,Πλατέλλας,Τζαγκαράκης,Βιτσαξάκης, Βραχασωτάκης,Ρουκουνάκης,Τάφα,Σερλιδάκης,Τραντάς