Η Τύλισσος 2-1 στο ντέρμπυ με τον Άγιο Δημήτριο

Η Τύλισος υποδέχεται τον Άγιο Δημήτριο για την 17η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 κατηγορίας της ΕΠΣΗ .

Νίκη τίτλου πέτυχε η Τύλισος στο γήπεδο της με αντίπαλο τον Άγιο Δημήτριο αφού νίκησε με 2-1 .

Το παιχνίδι ήταν πολύ νευρικό κατά διαστήματα και το πήρε η καλύτερη ομάδα.

Ο Άγιος Δημήτριος έκανε εντυπωσιακό ξεκίνημα και ενώ φάνηκε ότι θα ήταν εκείνη ο ομάδα που θα σκόραρε πρώτη τελικά δέχτηκε το γκόλ και από εκεί και πέρα η Τύλισος πήρε τον έλεγχο του αγώνα .

Κρίνεται δίκαιη η νίκη που πέτυχαν οι γηπεδούχοι με κορυφαίους τους Παγκαλάκη και Αμαραντίδη .

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Στο 8΄ από πάσα του Παπαδακη στον Γερομαρκάκη ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή και μπλόκαρε ο Γιανναδάκης.

Η απάντηση της Τυλίσου ήρθε στο επόμενο λεπτό όταν από έξυπνη πάσα του Μανιούδη ο Μιχελουδάκης έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο άουτ.

Στο 20' ο Παπαδάκης απέφυγε δύο αμυντικούς και από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε για να αποκρούσει ο Γιανναδάκης σωτήρια σε κόρνερ.

Στο 24' εκτέλεση φάουλ του Παγκαλάκη ο Μιχελουδάκης εξ' επαφής πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα κόπηκε σε κόρνερ.

Στο 31΄ μπαλιά του Παγκαλάκη ο Αμαραντίδης σούταρε και λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος ο Μιχελουδάκης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Με τον πάγκο του Αγίου Δημητρίου να ισχυρίζεται παράβαση για τον σκόρερ που έχει σκοράρει από θέση οφσάιντ .

Στο 33' φάση ξανά για τους γηπεδούχους με ασίστ του Αμαραντίδη, ο Παγκαλάκης σούταρε λίγο άουτ.

Στο 56 ο Αμαραντίδης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.

Ο Άγιος Δημήτριος μείωσε στο 74 όταν από κόρνερ του Μανιαδή ο Γιαννόπουλος στο πρώτο δοκάρι με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Στο 76 σουτ του Αμαραντίδη στο δοκάρι βρήκε η μπάλα και στο 80' από πάσα του Μιχελουδάκη ο Βαγκέλι στο τετ α τετ νικήθηκε από τον Καφετζάκη.

Στις καθυστερήσεις πλασέ του Μιχελουδάκη η μπάλα βρήκε στο δοκάρι νέο σούτ του Μαυρομάτη απέκρουσε ο Καφετζάκης.

Τύλισσος: Γιανναδάκης,Παπάζογλου,Ευριπίδου,Αργυρούδης,Σαμαριτάκης,Ταβουλαρέας, Παγκαλάκης,Μάτσα,Αμαραντίδης,Μανιούδης,Μιχελουδάκης

Άγιος Δημήτριος: Καφετζάκης,Κέσκος,Σαλούστρος,Γιαννόπουλος,Χουδετσανάκης,Παπουτσιδάκης, Μάτσας,Μιχαϊλίδης,Παπαδάκης,Μανιαδής,Γερομαρκάκης