Το Άλογο Μαλεβιζίου τις ευκαιρίες 2-1 η νίκη για τον Ραύκο

Ο Ραύκος πήρε την νίκη κόντρα στο Άλογο Μαλεβιζίου με 2-1 για την 17η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ.

Το Άλογο Μελεβιζίου μπήκε δυνατά στον αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο έχασε μοναδικές ευκαιρίες με Κάββαλο και Πατεράκη να ανοίξουν το σκόρ χωρίς αποτέλεσμα .

Ο Ραύκος ωστόσο πήρε το προβάδισμα στο σκόρ στο 23' με τον Κατσαρή με εκτέλεση φάουλ να γράφει το 1-0 .

Στο 37' κεφαλιά του Πατεράκη η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε άουτ και λίγο αργότερα πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Σημαιάκης σημάδεψε ξανά το δοκάρι του Τζανακάκη .

Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκόραραν ξανά με τον Μούκα στο 53΄που με όμορφη ατομική ενέργεια έγραψε το 2-0 .

Λίγο μετά το Άλογο Μαλεβιζίου μείωσε το σκόρ στο 66' με τον αρχηγό του Μανώλη Πατεράκη να εκτελέι εύστοχα το πέναλτυ για το 2-1 .

Η ομάδα του Μαίκ Παρθενάκη στην συνέχεια πίεσε πολύ τον Ραύκο για την ισοφάριση με αποκορύφωμα την μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για την ισοφάριση όμως το σούτ του Ανδρουλάκη πέρασε άουτ .

Ραύκος: Τζανακάκης,Κατσαρής,Κουρουγκιαβούρης,Μπλεδάκης,Αμπαζάι,Μούκας, Μπαρδάκης,Σαλατάι,Τζενάκης,Κυπριωτάκης,Μυρτέλι

Άλογο Μαλεβιζίου: Καπετανάκης,Κυραλάκης,Παρασύρης,Περάκης,Χριστοδουλάκης,Δίπλας,Κάββαλος, Πατεράκης,Φαρσάρης,Ανδρουλάκης,Σημαιάκης