Δεν τα κατάφερε με την Θύελλα Ραφήνας ήττα 2-1 για τον Αλμυρό

Για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνική στον 5ο Όμιλο για την 21η αγωνιστική η Θύελλα Ραφήνας υποδέχεται τον Αλμυρό Γαζίου .

Δεν έπιασε καλή απόδοση η ομάδα του Μανώλη Σουτζή που βρέθηκε στο πρώτο μισάωρο να βρίσκεται πίσω στο σκόρ με δύο τέρματα .

Στο 15ο λεπτό ο Σαντίκου άνοιξε το σκόρ για τους γηπεδούχους και στο 27΄με όμορφο τελείωμα ο Παντελίδης έγραψε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμυρός προσπάθησε να ανεβάσει την απόδοση του και κατάφερε να μειώσει το σκόρ σε 2-1 με τον αρχηγό του Μιχάλη Φραγκουλάκη στο 60' , όμως η αποβολή του επιθετικού της Μπάνβο με κόκκινη κάρτα στο ίδιο λεπτό ελαχιστοποίησε τις ελπίδες για να κυνηγήσει αποτέλεσμα σε αυτό το ματς.

Η Θύελλα κράτησε το υπέρ της σκόρ και πανηγύρισε μια νίκη με τον Αλμυρό να ρίχνει την προσοχή του στον επόμενο αγώνα του πρωταθλήματος εντός έδρας με τον Άγιο Ιερόθεο.

Θύελλα Ραφήνας: Κούμης,Αράπης,Μαντζιώρος,Σαντίκου,Γκούμας,Δημητρίου,Μαργέντης, Μαρτίνος,Τόσκα,Παντελίδης,Χίσο

Αλμυρός: Χανιωτάκης,Αγαπάκης(89'Νικολακάκης),Θεοδωράκης,Ξενοκτιστάκης,Πατινιώτης,Ενγκουέμ, Βουιδάσκης(70' Βουιδάσκης),Μπάσιτς(46' Μπάνβο),Φραγκουλάκης,Αμαραντίδης(89' Χαιντίνι),Κατσικοκέρης