Με ανατροπή η Ομόνοια Καλλιθέας 2-1 τον Άγιο Δημήτριο

Η Ομόνοια Καλλιθέας υποδέχτηκε τον Άγιο Δημήτριο για την 22η αγωνιστική στην Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο Όμιλο.

Το πρώτο εικοσάλεπτο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις ,στην συνέχεια η Ομόνοια προσπάθησε με αντεπιθέσεις να δημιουργήσει προβλήματα στην άμυνα του Αγίου Δημητρίου .

Ωστόσο ο Άγιος Δημήτριος αξιοποίησε τα λάθη των αντιπάλων στο κέντρο και στο 24' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Χουδετσανάκης έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους .

Στο 39 είχε ένα καλό σούτ από τον Δασκαλάκη της Ομόνοιας όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 42' ο Μπαφάκης έπιασε σούτ που βρήκε στην συμβολή του αριστερού δοκαριού χάνοντας μεγάλη ευκαιρία πριν λήξει το ημίχρονο να σιοφαρίσει το σκόρ .

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε καθώς οι αλλαγές που έγιναν από την Ομόνοια έδωσαν την υπεροχή στο κέντρο και εκμεταλευόμενοι τις ευκαιρίες κατάφεραν στο 58' με τον Δασκαλάκη αρχικά να ισοφαρίσουν το σκόρ με όμορφο τελείωμα σε 1-1 .

Ενώ οχτώ λεπτά αργότερα μια αδράνεια της άμυνας του Αγίου Δημητρίου έδωσε την ευκαιρία στον Βιολάκη να γράψει το 2-1 .

Το σκόρ δεν άλλαξε μέχρι το τελειταίο σφύριγμα του διαιτητή παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων .

Ομόνοια Καλλιθέας: Καλογεράκης,Δασκαλάκης,Μπαφάκης,Σταυράτης,Φραγκιαδάκης, Καραδάκης,Παπαδογιωργάκης,Πολίτης,Βαγκές,Πουλακάκης,Χριστοδουλάκης

Άγιος Δημήτριος: Γαλανάκης,Γωνιωτάκης,Κέσκος,Σαλούστρος,Βαρούχας,Χουδετσανάκης, Γρηγορίου,Μανιαδής,Μιχαιλίδης,Παπαδάκης,Φανιουδάκης