Στο τέλος οι Ασίτες ισοφάρισαν τον Άγιο Δημήτριο 1-1

Δεν αναδείχθηκε νικητής στο γήπεδο του Αλμυρού όπου ο Άγιος Δημήτριος και οι Ασίτες έμειναν ισόπαλοι με 1-1.

Ο Άγιος Δημήτριος ήταν κυρίαρχος στο πρώτο ημίχρονο και αν ο Παπαδάκης ήταν πιο προσεκτικός στις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν  θα καθάριζε το ματς.

Αυτό δεν έγινε, οι Ασίτες αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με πέναλτι του Κοπιδάκη λίγο πριν τη λήξη.

Στο 4΄ κόρνερ του Μάτσα η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 23΄ από έξοχη σέντρα του Μάτσα ο Παπαδάκης με άψογο πλασέ νίκησε το Φουντουλάκη και  έκανε το 1-0 για τον Άγιο Δημήτριο.

Στο 36΄ μεταβίβαση του Παπαδάκη ο Βιτσαξάκης σούταρε ελάχιστα  αουτ.

Στο 40΄ ο Παπαδάκης ντρίμπλαρε τη μισή ομάδα των Ασιτών βγήκε τετ α τετ  αλλά πλάσαρε αουτ.

Στο 43΄ σουτ του Κοπιδάκη απο ευνοϊκή θέση ελάχιστα αουτ.

Στο 45΄ σέντρα του Αεράκη η κεφαλιά του  Βιτσαξάκη έφυγε αουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ασίτες ανέβασαν την απόδοση τους και αφού έχασαν δυο καλές ευκαιρίες με τον Σφακιανάκη και τον Μανωλιτσάκη, κατάφεραν στο 84΄ να ισοφαρίσουν όταν ο Μηναδάκης που μπήκε αλλαγή στη θέση του Ρουμπάκη κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κοπιδάκης διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Γαλανάκης, Πιντιλής,  Βιτσαξάκης  Κούπε  Στρατηγάκης  Αεράκης  Παπαδάκης  Γερομαρκάκης  Παπουτσιδάκης  Μάτσας  Σερλιδάκης

ΑΣΙΤΕΣ: Φουντουλάκης, Τριανταφύλλου, Ρουμπάκης, Λιανδράκης, Παρασύρης, Μουντράκης, Πλουμής, Κοπιδάκης, Σαβουϊδάκης, Σφακιανάκης, Μανωλιτσάκης