Ανώτερος ο Άγιος Δημήτριος επικράτησε 3-1 του Αετού Ανωγείων

Αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο ο Άγιος Δημήτριος νίκησε στο γήπεδο του Αλμυρού τον Αετό Αν. με 3-1. Η νίκη του Αγίου Δημητρίου χαρακτηρίζεται δίκαιη αφού ήταν πιο ουσιαστικός στην τελική προσπάθεια με κορυφαίους τους σκόρερ Παπαδάκη και Κούπε.

Μοιρασμένη ήταν η υπεροχή για τις δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο  με τον Άγιο Δημήτριο να είναι πάντως πιο επικίνδυνος.

Στο 15΄ ο Ανταλουδάκης σταμάτησε τον Παπαδάκη που ήταν σε θέση βολής και στο 24΄ αυτή τη φορά ο Παπαδάκης αξιοποίησε την πάσα του Μπελαδάκη κάνοντας το 0-1 για τον Άγιο Δημήτριο.

Στο 30΄ η  πρώτη καλή στιγμή για τον Αετό με το σουτ φάουλ του Οικονομάκη να περνάει ελάχιστα αουτ.

Πάλι απο φάουλ απείλησε στο 36΄ ο Αετός όταν απο την κομπίνα των παικτών του ο Αγγελής σούταρε ξυστά άουτ.

Στην επανάληψη ο Άγιος Δημήτριος ξεκίνησε καλύτερα και στο 56΄ ο Κούπε με θαυμάσιο σουτ μέσα απο την περιοχή με το αριστερό έγραψε το 0-2.

Στο 59΄ από λάθος της άμυνας του Αετού ο Πιντίλι βγήκε μόνος αλλά σούταρε στο δοκάρι.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αετό στο 82΄ με τον Κρητικό να σουτάρει και τον Σερλιδάκη να διώχνει τη μπάλα στη γραμμή του τέρματος.

Στο 84΄ ο Ξυλούρης εξ επαφής απο γύρισμα του Κανταρτζή νικήθηκε απο τον Γαλανάκη.

Στο 88΄ ο Κανταρτζής κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε ο ίδιος και μείωσε σε 1-2 για τον Αετό.

Σειρά του Παπαδάκη να κερδίσει πέναλτι στο 90΄ το εκτέλεσε ο ίδιος και έγραψε το τελικό 1-3.

ΑΕΤΟΣ: Ανταλουδάκης Ζωνάκης Κωνσταντάκης Κλάδος Κυριακάκης (65΄Κρητικός) Οικονομάκης Αγγελής (65΄Κεφαλογιάννης Γ.) Κλάδος Μαρ. (65΄Κολιαρουδάκης) Σπαχής Εμμ. Δρίτσας (78΄Ξυλούρης) Κανταρτζής.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Γαλανάκης  Βιτσαξάκης Γερομαρκάκης Σερλιδάκης  Στρατηγάκης Παπουτσιδάκης θεμ. (70΄Φανιουδάκης) Κούπε Γωνιανάκης (84΄Μπεζάνι) Μπελαδάκης Παπαδάκης Πιντίλι (65΄Μάτσα)