Με ανατροπή η Δαμάστα 2-1 επιβλήθηκε της Χερσονήσσου

Η Δαμάστα υποδέχτηκε την Χεσρόνησσο για την 9η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Στο 16' σέντρα σουτ του Καπετάνακη ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 47' ο Ζερβάκης με όμορφο τελείωμα ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα .

Η Δαμάστα ανέβασε την απόδοση της  και είκοσι λεπτά αργότερα με τελικό αποδέκτη ξανά τον Ζερβάκη έγραψε το 2-1  .

Το σκορ έμεινε αμετάβλητο παρά τις προσπάθειες των δυο ομάδων με την ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου να κρατάει ως το τέλος το υπέρ της σκορ και να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης επισφραγίζοντας τις καλές εμφανίσεις και την περίοδο φόρμας που έχει η Δαμάστα , γεγονός που φαίνεται και στην βαθμολογία .

Δαμάστα:  Χατζηνικολάου,Αποστολάκης,Διακάκης,Πεταλάκης,Φραγκούλης,Αδαμάκης (88' Ρουμπάκης),Κατσαρός(85'Κρεμίτσας),Κόκκινος,Ζερβάκης(88' Κωστάκης),Κόκκινος Α(89'Γκιουλμιχάλης),Κόκκινος Γ (89'Οικονομάκης)

Χερσόνησσος: Δημαράκης,Βρεττός,Μηλάκης,Φερεντίνος,Ψωρογιάννης,Αρχοντάκης,Καπετανάκης,Ντρεισάι,Πέκι,Κομσίου,Παπακώστας