Ψυχωμένος ο ΠΑΟΚ 2-1 σταμάτησε το αήττητο του ΑΟΤ

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον ΑΟΤ για την 9η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΠΑΟΚ θύμισε ομάδα από τα παλιά και πραγματοποιώντας επιβλητική εμφάνιση επικράτησε με 2-1 του ΑΟΤ υποχρεώνοντας τους Μεσσαρίτες στην πρώτη απώλεια τους στο πρωτάθλημα.

Η νίκη των ποδοσφαιριστών του Βασίλη Πλεσίτη ήταν δίκαιη και μπορούσαν να πετύχουν και άλλα τέρματα αφού έχασαν πολλές ευκαιρίες.

Στο 5' ο Κουράκης από λάθος της άμυνας του ΑΟΤ πλάσαρε από ευνοϊκή θέση ψηλά άουτ.

Στο 10' έξοχη πάσα του Χαιντίνι στον κενό χώρο ο Μεταξάκης απέναντι στο Σταυρακάκη πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 38' ο Καφούσης επιχείρησε από δεξιά σέντρα σουτ η μπάλα κατέληξε στο Σταυρακάκη ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε το Βλαχάκη και έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

Στις καθυστερήσεις ο Μεταξάκης με μακρινό δυνατό σουτ αιφνιδίασε το Σταυρακάκη ισοφαρίζωντας 1-1 για τον ΑΟΤ.
Στο 47' ο Κουράκης εκμεταλεύτηκε λάθος της άμυνας των φιλοξενουμένων και με εύστοχο σουτ από κοντά νίκησε το Βλαχάκη πετυχαίνοντας το 2-1 για τον ΠΑΟΚ.
Στο 58' φοβερό σουτ του Βαρδή έξω από την περιοχή ο Βλαχάκης ακούμπησε τη μπάλα που στη συνέχεια κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 59' ο Κουράκης σε ανεπανάληπτο τετ τα τετ με το Βλαχάκη πλάσαρε άουτ χάνοντας μοναδική ευκαιρία.

Στο 67' ο Σεραφειμίδης απέναντι στο Βλαχάκη σούταρε ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 69' δυνατό σουτ του Μεταξάκη από το ύψος της περιοχής έδιωξε σε ετοιμότητα ο Σταυρακάκης.
Στο 75' σε κόρνερ του Κουρουθιανάκη καρφωτή κεφαλιά του Γερακιού απέκρουσε εκπληκτικά ο Σταυρακάκης σε κόρνερ.
Στο 77' ο Κουράκης από πλεονεκτική θέση σούταρε δυνατά και απέκρουσε σωτήρια ο Βλαχάκης.
Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Σεραφειμίδης σε αντεπίθεση μόνος πλάσαρε το Βλαχάκη που έδιωξε σωτήρια και στη συνέχεια της φάσης ο Καφούσης από κοντά σημάδεψε το δοκάρι.

ΠΑΟΚ: Σταυρακάκης,Σημαιάκης(63΄Σεραφιμείδης),Βαρδής,Σηφάκης,Λυδάκης,Καφούσης,Κουράκης,Σταυρακάκης,Μανουσάκης,Σαριδάκης,Στρατάκης

ΑΟΤ: Βλαχάκης,Γεράκιος,Στεφανάκης,Κουρουθιανάκης,Μειρέλλες,Χαιντίνι(63'Δουλγεράκης),Παπανδρέου(88'Γρηγοράκης),Μεταξάκης,Λούσι,Παραθύρας,Σαβουιδάκης