Πέρασε εύκολα ο Μαραθώνας με 1-2 το εμπόδιο του Ηρακλή Νιπιδιτού

Ο Μαραθώνας πήρε το προβάδισμα στο 35ο λεπτό με τον Σινάνι να σκοράρει για το 0-1 σκορ που παρέμεινε ως το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο  Ηρακλής Νιπιδιτού ανέβασε την απόδοση του όμως ο Μαραθώνας εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα και σκόραρε για το 0-2 με τον  Βασίλη Βατσινά.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις  με τον Μανδελένη για το τελικό 1-2 , ένα σκορ που ανεβάζει την ομάδα του Μάκη Λυκούδη στην πρώτη θέση με έναν αγώνα περισσότερο πάνω από τους Κουνάβους.

Ηρακλής Νιπιδιτού: Πεδιαδιτάκης,Καράβελας,Κριτσωτάκης,Σίσκος,Στεφανάκης,Φουντεδάκης,Μαυροφοράκης,Τζανιδάκης,Φραγκιουδάκης,Μαλαδάκης,Τουτουδάκης

Μαραθώνας: Δομοσίδης,Μπαλτατζής,Ντερβισάι,Σχοιναράκης,Χαραλαμπάκης,Χουστουλάκης,Σταματάκης,Χρονάκης,Βατσινάς,Σινάνι,Χαραλαμπάκης