Ανίκητος ο Μαραθώνας 4-1 στα Καλέσα τους Νέους Ηροδότου

Ο Μαραθώνας υποδέχεται τους Νέους Ηροδότου για την 8η αγωνιστική στην Β' ΕΠΣΗ.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο ο Μαραθώνας νίκησε στα Καλέσα με 4-1 τους Νέους Ηροδότου.

Οι γηπεδούχοι με κορυφαίο παίκτη και σκόρερ τον Στρατηγάκη και πολύ καλούς τους Σταματάκη και Τσαγκαράκη έπαιξε καλό ποδόσφαιρο αν και στο δεύτερο ημίχρονο με το σκορ στο 4-1 έριξε ταχύτητα και κράτησε δυνάμεις παίρνοντας τους τρεις βαθμούς έχοντας και μια πολύ καλή εμφάνιση που τον κράτησαν στην κορυφή.

Με το καλημέρα στο ματς ο Μαραθώνας άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Στρατηγάκη ο Καραπαππάς στην προσπάθεια του να πιάσει τη μπάλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 8΄από πάσα πάρε βάλε του Βατσινά ο Τσαγκαράκης από κοντά πλάσαρε άουτ.

Στο 16' από άψογη επιθετική ανάπτυξη του Μαραθώνα ο Στρατηγάκης με πλασέ έκανε το 2-0 .

Στο 28' ο Κουρουγκιαβούρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1.

Στο 37' ο Στρατηγάκης με φανταστικό σουτ έξω από την περιχή έκανε το 3-1.

Δύο λεπτά αργότερα μετά από σέντρα ακριβείας του Βατσινά ο Σινάνι με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 4-1 και έτσι έκλεισε το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ο Μαραθώνας και οι Νέοι Ηροδότου έριξαν τον ρυθμό του αγώνα χωρίς να γίνουν αμφότεροι ιδιαίτερα απειλητικοί και έτσι έμεινε το 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Μαραθώνας: Δομοσίδης,Μπαλτατζής,Ντερβισάι,Χουστουλάκης,Σταματάκης,Τζαγκαράκης,Χρονάκης,Βατσινάς,Σινάνι,Στρατηγάκης,Χαραλαμπάκης

Νέοι Ηροδότου: Τζάφα,Καραπαππάς,Κουρουγκιαβούρης,Λημνιωτάκης,Αμπαζάι,Ζυγούρης,Κεφαλούκος,Μπλεδάκης,Σπάτα,Τσουκάλης,Μαρκάκης