Ένα ημίχρονο χρειάστηκε ο ΠΑΟΚ για να νικήσει 2-1 τον Εργοτέλη

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Εργοτέλη για την 18η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Μόλις στο 10ο λεπτο 1-0 ο ΠΑΟΚ στην αντεπίθεση με όμορφο σουτ ο Άκης Κουράκης γράφει το 1-0 για τους γηπεδούχους σε αντεπίθεση.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Σταυρακάκης με κοντινή προβολή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του .

Ο Εργοτέλης διατηρεί την κατοχή και κάνει γρήγορο passing game, χωρίς να μπορεί όμως να φτάσει στα καρέ του ΠΑΟΚ.

Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι, αξιοποίησαν τη δύναμη και την ταχύτητα τους και με 2 γρήγορα τέρματα, κατάφεραν να μπουν σε θέση ισχύος. Κατά την επίτευξη του πρώτου τέρματος γίνεται φάουλ στους αμυντικούς του Εργοτέλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά με τον Εργοτέλη να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και να κλείνει τον ΠΑΟΚ στην περιοχή του η πίεση αυτή καρποφόρησε στο 86' όταν  ο Εργοτέλης κατάφερε και μείωσε το σκορ με τον Τάγγινη που έβγαλε ασίστ στον Σφακιανάκη ο οποίος με τεχνικό πλασέ  από την μικρή περιοχή έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΠΑΟΚ: Σταυρακάκης,Μαυροειδής(78'Σφακιανάκης),Σημαιάκης,Τσέρος,Σηφάκης,Ανωγειανάκης(70'Τζουβάρας),Μανουσάκης,Στρατάκης,Κουράκης,ΣταυρακάκηςΛυδάκης(65'Σεραφειμίδης)

Εργοτέλης: Μίρασι,Κορνάρος,Κρασανάκης,Μερκουλίδης,Πλατοκούκης,Φαιτάκης,Παναγιωτάκης,Τάγγινης,Χότζα,Παπακώστας,Φθενάκης