Κύπελλο ΕΠΣΗ: O ΠΑΝΟΜ επικράτησε 2-1 της Δαμάστας

Σε ένα ματς που είχε κυρίως δράση στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΝΟΜ πέρασε στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣΗ επικρατώντας με 2-1 της Δαμάστας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν άνευρο με πολλά λάθη από τις δυο ομάδες και είχε να προσφέρει μια φάση στο 19' σε κεφαλιά του Ξυλούρη που έδιωξε ο τερματοφύλακας και στις καθυστερήσεις ένα σουτ του Ρουμπάκη που έδιωξε ο Κανετάκης.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και κατάφεραν να σκοράρουν στο 71' με τον Συσκάκη ύστερα από φάση διαρκείας στην άμυνα της Δαμάστας.

Τρία λεπτά αργότερα απάντησε άμεσα η Δαμάστα με τον Ζερβάκη με όμορφο πλασέ να ισοφαρίζει σε 1-1 .

Στο 87΄ο Ρούκα είδε σε θέση εκτός εστίας τον τερματοφύλακακαι πέρασε την μπάλα από πάνω του και έγραψε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ που χάρισε την πρόκριση στους 4 του κυπέλλου ΕΠΣΗ .

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης,Διαμαντάκης,Μαυρίδης,Τζανάκης,Κατσούλης,Κόκκινος,Ξυλούρης,Ρούκα,Ξυλούρης Μ,Συσκάκης,Κόκκινος Αρ

Δαμάστα: Χατζηνικολάου,Διακάκης,Αποστολάκης,Μαυρογιανάκης,Μηλιαράκης,Κατσαρός,Κόκκινος Ν,Ζερβάκης,Κόκκινος Ι,Ρουμπάκης,Κόκκινος Ανδρ,