Εξάσφαιρος ο Μαραθώνας με 6-0 τους Νέους Ηροδότου

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Βατσινά, ο οποίος σκόραρε τέσσερα τέρματα, ο Μαραθώνας επικράτησε των Νέων Ηροδότου με 6-0 και μοιάζει ο βέβαιος πρωταθλητής.

Ο Μαραθώνας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και μόλις στο 5′ προηγήθηκε με τον Βατσινά, ενώ ο Τζαγκαράκης στο 10′ σημείωσε το 2-0.

Τρίτο γκολ ξανά από τον Βατσινά στο 12′ για το 3-0 καθαρίζοντας την νίκη για την ομάδα του, ενώ ο ίδιος στο 39′ πέτυχε το 4-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, φτάνοντας στο προσωπικό χατ τρικ.

Στην επανάληψη, η ομάδα των Καλεσών βρήκε άλλα δύο τέρματα, με τους Βατσινά εκ νέου να κάνει «καρέ» στο 64′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόφωσε ο Στρατηγάκης στο 75′.

Μαραθώνας: Δομοσίδης,Σταματάκης,Ντερβισάι(65'Μπαλτατζής),Χαραλαμπάκης(65'Σταυριανός),Χουστουλάκης,Σταματάκης,Τζαγκαράκης(46'Πιντίλι),Χρονάκης,Βατσινάς,Στρατηγάκης,Χαραλαμπάκης (50'Βαμβουκάκης)

Νέοι Ηροδότου:  Τζάφα,Κουρουγκιαβούρης,Μαυραντωνάκης,Μπλεδάκης,Παπαδάκης,Σχοινάκης,Χωραϊτής,Μιχελάκης,Σπάτα,Τσούκαλης,Ντάνας