Άνετα ο Μαραθώνας 3-1 τον Ηρακλή Νιπιδητού

Ο Μαραθώνας υποδέχτηκε στο γήπεδο των Καλεσών τον Ηρακλή Νιπιδιτού για την 25η αγωνιστική στην Β2 ΕΠΣΗ.

Αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο ο πρωταθλητής Μαραθώνας νίκησε με 4-1 τον Νιπιδιτό και το επόμενο Σάββατο θα κάνει φιέστα με την απόνομη του πρωταθλήματος.

Στο 5' ο Βατσινάς επιχείρησε από το κέντρο να κρεμάσει τον τερματοφύλακα Γαλανάκη των φιλοξενούμενων όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 18' μακρινό σουτ του Γ. Σταματάκη από μακρινή απόσταση ο τερματοφύλακας δεν συγκράτησε την μπάλα και από κοντά ο Στρατηγάκης έγραψε το 1-0.

Στο 22' ανατροπή του Τζαγκαράκη μέσα στην περιοχή και πέναλτι που εκτέλεσε ο Χρονάκης και απέκρουσε εκπληκτικά ο Γαλανάκης.

Στο 25' ο Βατσινάς με φοβερό σουτ από τα πλάγια λίγο μέσα στην περιοχή έγραψε το 2-0.

Στο 39΄νέο σουτ του Βατσινά από κοντά έδιωξε ο τερματοφύλακας,

Στο 45΄σουτ του Στρατηγάκη από μακριά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο και στον τερματοφύλακα και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 52' γυριστό σουτ του Βατσινά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας .

Στο 55' σουτ φωτοβολίδα του Βατσινά για το 4-0 .

Στο 66' ο Κουκάκης και ατομική ενέργεια και συρτό σουτ μείωσε σε 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Μαραθώνας: Δομοσίδης,Χαραλαμπάκης,Χουστουλάκης,Σταματάκης,Τζαγκαράκης,Χρονάκης,Βατσινάς,Λεμονάκης,Στρατηγάκης,Χαραλαμπάκης

Ηρακλής Νιπιδητού: Γαλανάκης,Κοκοτάς,Κολώνιας,Κριτσωτάκης,Μουσάκου,Σίσκος,Φουντεδάκης,Μανδελένης,Κουκάκης,Τσιντάρης,Χατζηπάνος