Σκορ και θέαμα στα Καλέσα από Μαραθώνα και Τριτωνία

Του Μάνου Κασαπάκη

Σε ένα πολύ ανοικτό και δίχως σκοπιμότητες παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στα Καλέσα, Μαραθώνας και Τριτωνία έμειναν ισόπαλοι στο 3-3 στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για την Α2 και Α1 ΕΠΣΗ, αντίστοιχα.

Ο Κώστας Φιλοξενίδης και ο Στέλιος Ανωγειανάκης "τέσταραν" τα σύνολα τους έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα και είδαν την επιθετική γραμμή τους να είναι "ζεστή".

Το παιχνίδι ήταν πολύ ανοικτό από τα πρώτα κιόλας λεπτά του, ενώ το σκορ ημιχρόνου ήταν το 2-2.

Το σκορ άνοιξε ο Μαραθώνας με τον εντυπωσιακό Ρομπάκη, που σημειώσε χατ-τρικ, που έκανε το 1-0, με την Τριτωνία να ισοφαρίζει λίγο αργότερα σε 1-1 με τον Μιαούλη.

Η ομάδα του Αστριτσίου πήρε κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Φραγκιαδάκη σε 1-2, με τον Ρομπάκη και πάλι για τους γηπεδούχους να ισοφαρίζει κάνοντας το 2-2, σκορ ημιχρόνου.

Ο Ρομπάκης στην επανάληψη σκόραρε εκ νέου για το 3-2, ενώ ο Μάρκου συνεχίζοντας να σκοράρει στα φιλικά της Τριτωνίας διαμόρφωσε το τελικό 3-3.