Στο φάιναλ φορ η Μικτή Κ16 της ΕΠΣΗ 2-1 την Λάρισα

Την πρόκριση στην τετράδα του πρωταθλήματος Μικτών ομάδων πανηγύρισε η Μικτή Κ-16 της ΕΠΣΗ στο Ατσαλένιο μετά την νίκη με 2-1 επί της αντίστοιχης Μικτής Λάρισας. Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες και το Ηράκλειο νίκησε δίκαια αφού ήταν ανώτερο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού ο Τσαγκαράκης αφού έπαιξε το ένα-δύο με τον Κωνσταντακόπουλο με άψογο πλασέ έγραψε το 1-0.

Στο 12' από έξυπνη πάσα του Χότζα ο Τσαγκαράκης μόνος πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα.

Στο 24' δυνατό σουτ του Μπιότη μέσα από την περιοχή και φοβερή απόκρουση του Χαχλιουτάκη με τα πόδια.

Στο 33' σουτ του Χότζα έξω από την περιοχή λίγο άουτ.

Στο 35' σέντρα του Κωνσταντακόπουλου, κοντινή κεφαλιά του Καλλέργη, η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 45' κόρνερ του Χότζα, κεφαλιά του Τζιράκη και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60′ εκτέλεση φάουλ του Χότζα, ο Βγοντζας με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 2-0 για το Ηράκλειο.

Παρόμοια φάση και στο 62′ με νέο φάουλ του Χότζα, ο Βγόντζας έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 82′ φάουλ του Χότζα και κεφαλιά του Φαϊτάκη από την μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε εκτός εστίας.

Στο 83′ ο Αρσένης με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Χαχλιουτάκη και μείωσε 2-1 για τη Λάρισα.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 86' πάσαρε ο Καλογιαννάκης και ο Καλλέργης από κοντά δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ηράκλειο: Χαχλιουτάκης, Βγόντζας, Φαϊτάκης, Τζιράκης (46′ Παναγιωτάκης), Κουμάκης, Μαυρογιαννάκης, Χότζα, Καλλέργης, Τσαγκαράκης, Ορφανουδάκης (46′ Πρέντι), Κωνσταντακόπουλος (54′ Καλογιαννάκης).

Λάρισα: Μούλτσιας, Αρσένης, Καραμάνης, Γκανάτσας, Κουπατσιάρας, Σαΐτης, Κουτσαηλίας, Μπιώτης, Δριστέλας, Δάλιος.